ul. Tuwima 23, 76-200 Słupsk
e-mail: biuro@plastbud.pl
602 294 781 - Sławomir Wysocki
602 293 658 - Stanisław Luty

Świetliki dachowe z poliwęglanu

Jak już zapewne wiesz, płyty i panele poliwęglanowe znajdują szerokie zastosowanie w różnego rodzaju obiektach. Ze względu na swoje parametry - trwałość, wytrzymałość, odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych - są głównym elementem m.in. świetlików dachowych. Niestraszne im są ulewne deszcze, śnieżyce, gradobicia czy skrajnie niskie lub wysokie temperatury. Co więcej, poliwęglan posiada filtr UV, dzięki czemu jest odporny na niekorzystne działanie promieniowania UV. To czyni go idealnym budulcem świetlików dachowych.

Czym są świetliki dachowe?

Jest to przezroczysty element zadaszenia obiektu, który służy doświetleniu jego wnętrza. Tak w dużym skrócie można określić czym są świetliki dachowe. Świetlik może także być także umieszczony nad wejściem do budynku, chroniąc tym samym przed deszczem i osłaniając przed wiatrem. Świetliki znakomicie sprawdzają się w magazynach, zakładach przemysłowych oraz w przestrzeniach produkcyjnych różnych branż.

Różne kształty świetlików dachowych

Wykonujemy różne kształty tego elementu architektonicznego. Najczęściej przyjmują one formę: łuku (świetliki łukowy), kopuły (świetlik kopułkowy), a w przypadku paneli - połaci płaskich (np. świetlik 2- spadowy). Kształt i forma jest przewidziana tak, aby nie zbierały się na nich wody opadowe. Forma oraz kształt świetlików są dobierane ściśle według wymagań naszych klientów i zgodnie z projektem. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu z chęcią pomożemy w doborze optymalnych rozwiązań.
Do współpracy zapraszamy deweloperów i architektów, projektantów oraz wykonawców realizujących inwestycje różnego typu i przeznaczenia.

Dostarcz naturalne światło do wnętrza budynku

Szczególnie obiekty przemysłowe (hale, magazyny, centra logistyczne), obiekty handlowe, sportowe itd. stanowią spore wyzwanie pod kątem zapewnienia odpowiedniego poziomu doświetlenia wnętrza budynku. Naszym celem jest zapewnienie pracownikom oraz klientom naturalnego światła, które jest zdecydowanie najzdrowsze dla oczu. Także w tym aspekcie z pomocą przychodzą produkty z poliwęglanu, jakie znajdziecie Państwo w naszej ofercie.
Zapraszamy i zachęcamy do współpracy z Plastbud. Znajdziecie tu Państwo ciekawe rozwiązania w korzystnych cenach.