ul. Tuwima 23, 76-200 Słupsk
e-mail: biuro@plastbud.pl
602 294 781 - Sławomir Wysocki
602 293 658 - Stanisław Luty

Poliwęglanowe świetliki dachowe łukowe

Te wytrzymałe konstrukcje cieszą się dużą popularnością, dzięki czemu można dostrzec je często na różnych rodzajach zadaszeń. Ich łukowy kształt, w porównaniu do innych typów świetlików, znacznie zwiększa powierzchnię, przez jaką do budynku wpadać może naturalne oświetlenie. To dlatego instalowane są na przestronnych obiektach, takich jak hale, magazyny, galerie handlowe, muzea czy parkingi.

Właściwości dachowych świetlików łukowych

Jedną z niewątpliwych zalet prezentowanych świetlików łukowych jest doskonała przepuszczalność światła słonecznego, dzięki której znajdują one szerokie zastosowanie w budownictwie. Kolejną zaletą jest ilość ilość zużywanych materiałów do ich produkcji, która wymaga mniej surowców niż inne typy tych dachowych instalacji. Wytrzymałe konstrukcje cechują się również szczelną izolacją, dlatego sprawdzą się jako forma docieplenia budynku. Całościowo ten wybór plasuje się znacznie wydajniej, a przy tym przyjaźniej środowisku.

Ponadto poliwęglanowe, dachowe świetliki łukowe zapobiegają gromadzeniu się wody z opadów atmosferycznych i pozwalają na jej swobodne odprowadzenie. Dodatkowo mogą być wyposażone w otwierane klapy, zwiększając powierzchnię wymiany powietrza.