ul. Tuwima 23, 76-200 Słupsk
e-mail: biuro@plastbud.pl
602 294 781 - Sławomir Wysocki
602 293 658 - Stanisław Luty

Poliwęglanowe świetliki dachowe kopułowe

To doskonałe rozwiązanie dla wielu przestrzennych konstrukcji, takich jak magazyny, hale przemysłowe czy produkcyjne. Poliwęglanowe świetliki dachowe kopułowe to kolejna pozycja na naszej liście, w skład których wchodzi zarówno ich dostawa, jak i montaż. Nazwa ta wywodzi się z kształtu kopuły, jakim się charakteryzują.

Kopuły pokryte są poliwęglanem, dzięki czemu są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym m.in. gradobicie. Ponadto przezroczysta barwa poliwęglanu umożliwia zwiększenie powierzchni, poprzez którą dostaje się światło naturalne. Stanowi to częstą alternatywę dla zwiększenia jakości oświetlenia budynków, a dodatkowo to także opcja regulatora temperatury, co pozwala na znaczne oszczędności w kosztach zużycia energii.

Z racji pełnionej funkcji, montowane są na dachach różnorodnych konstrukcji. Możliwe jest także dodatkowe wyposażenie świetlików kopułowych w manualne bądź elektryczne mechanizmy, którymi można je otwierać oraz zamykać, co stanowi dodatkową przestrzeń przepływu powietrza - funkcja wentylacji.