ul. Tuwima 23, 76-200 Słupsk
e-mail: biuro@plastbud.pl
602 294 781 - Sławomir Wysocki
602 293 658 - Stanisław Luty

Naświetla dachowe - piramidy z paneli poliwęglanowych

To coraz częściej montowany element o dodatkowych walorach architektonicznych. Naświetla dachowe z paneli poliwęglanowych w kształcie piramidy swojej specyficznej formie zawdzięczają znaczne zwiększenie powierzchni, przez jaką wpadać może naturalne światło. Ich kształt dodatkowo pozwala na swobodny odpływ opadów atmosferycznych, deszczu czy śniegu.

Wykonane są z poliwęglanu, który jest znacznie lżejszym od szkła i prostszym w obróbce materiałem, a poza tym charakteryzuje się niższymi kosztami produkcji. Ponadto naświetla dachowe składają się z aluminiowych profili, które dzięki łatwości dopasowania, zapewniają szczelną izolację przed zimnem z zewnątrz. Nie cechuje ich zbytnia łatwość montażu, jednak zalety oraz efekt końcowy są imponujące.

Ich piramidowa budowa jest szczególnie istotna, jeśli kluczowym czynnikiem jest ilość wpadającego słońca oraz temperatura budynku, ale też ekologia - dzięki nim możemy bowiem zaoszczędzić na energii. Mogą stanowić także dodatkowe źródło wymiany powietrza, jeśli wyposażmy je w specjalne klapy wentylacyjne.