ul. Tuwima 23, 76-200 Słupsk
e-mail: biuro@plastbud.pl
602 294 781 - Sławomir Wysocki
602 293 658 - Stanisław Luty

Dachowe pasma świetlne z paneli poliwęglanowych

Dachowe pasma świetlne z paneli poliwęglanowych - nowa podstrona Technologia ta coraz powszechniej stosowana jest na rozmaitych konstrukcjach, a szczegóły jej architektury dostosowywane do indywidualnych potrzeb zamówienia. Dachowe pasma świetlne z paneli poliwęglanowych mają za zadanie zwiększać powierzchnię, przez jaką może wpadać światło słoneczne. Tym samym redukują koszty ogrzewania, czy oświetlenia, a ponadto umożliwiają lepszą wymianę powietrza dzięki specjalnym segmentom z otwieranymi klapami.

Jak sama nazwa wskazuje, mają kształt podłużnych, pasm wykonanych z poliwęglanu. Najczęściej montuje się je na kalenicach, które ciągną się wzdłuż budynku, i na których są skutecznie zabezpieczone. Wytwarzane przez nas pasma zawsze mieszczą się w odgórnie ustanowionych normach i posiadają stosowne certyfikaty i dopuszczenia do stosowania (ETA, CE).

Dobrze zamontowane, są szczelne, co izoluje budynek akustycznie i niweluje straty ciepła. Poza tym są niezwykle odporne na warunki atmosferyczne, w tym silne opady gradu. Ich liczne instalacje można zaobserwować na dachach centrów handlowych, a także halach obiektów sportowych, czy produkcyjnych.