ul. Tuwima 23, 76-200 Słupsk
e-mail: biuro@plastbud.pl
602 294 781 - Sławomir Wysocki
602 293 658 - Stanisław Luty

Fasady z poliwęglanu

Nowoczesne budownictwo w obecnych czasach jest stawiane przed szeregiem wyzwań, którym musi sprostać. Jednym z nich jest zapewnienie odpowiedniej ilości naturalnego światła w obiekcie przy jednoczesnej jego ochronie wnętrza przed szkodliwym działaniem różnego rodzaju warunków atmosferycznych m.in. wiatrem, deszczem, śniegiem, czy gradem. Idealnym rozwiązaniem spełniającym te kryteria są pionowe naświetla ścienne z paneli poliwęglanowych, w których osiągamy współczynnik U poniżej 0,9W/m2K. Produkty tego typu świetnie sprawdzają się w tej roli, ale posiadają także wiele innych zalet. Są również rozwiązaniem ekologicznym, gdyż pozwalają na mniejsze zużycie energii do ogrzania oraz oświetlenia obiektu, co przekłada się również na oszczędności pod względem finansowym.

Elewacje z paneli poliwęglanowych to najnowocześniejszy sposób doświetlenia wnętrza

Od wielu lat na rynku znajdują się standardowe płyty komorowe. Wspaniałą, nowoczesną alternatywę stanowią dla nich panele poliwęglanowe. Ich krawędzie zostały wyprofilowane w taki sposób, by mogły się łączyć ze sobą za pomocą specjalnych zamków typu pióro-wpust bez konieczności wykorzystywania dodatkowych łączników. Rozwiązanie to daje nieograniczone możliwości projektowe, gdyż wykonalne jest tworzenie powierzchni o dowolnej wielkości. Fasady z paneli poliwęglanowych są przy tym niezwykle funkcjonalne, ekonomiczne i estetyczne.

Naświetla pionowe z paneli poliwęglanowych - zalety i zastosowanie

Popularność elewacji, fasad - naświetli wykonanych z poliwęglanu wciąż wzrasta. Trudno się jednak temu dziwić, gdyż niewątpliwą zaletą tego systemu jest szybki i łatwy montaż poliwęglanu. Dzięki temu możliwe jest wykonanie przeszkleń w stosunkowo krótkim czasie, co stanowi niewątpliwą przewagę nad wykorzystaniem tradycyjnych płyt komorowych. Ponadto fasady czy naświetla pionowe wykonane z paneli poliwęglanowych charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz trwałością, dzięki czemu stanowią inwestycję na lata. Ścienne naświetla poliwęglanowe znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje konieczność wielkopowierzchniowego doświetlenia pomieszczeń światłem naturalnym. Najczęściej stosowane są one w obiektach użyteczności publicznej, a także halach produkcyjnych, magazynowych, sportowych czy też biurowcach.